Publikováno: 22. 7. 2021

Artotéka Moravské galerie zapůjčuje díla studentů

Galerie nadvázala spolupráci s Fakultou výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně.

@czechdesign.cz

Artotéka v Moravské galerii je neziskový projekt, který vznikl z iniciativy Centra nových strategií muzejní prezentace při Moravské galerii v Brně (CENS). Jeho základem je soubor uměleckých díl a předmětů získaných od oslovených, převážně v Česku působících umělců a umělkyň, které jsou nabízeny k zapůjčení pro širokou veřejnost. Artotéka, která se nachází v prostorech knihovny Moravské galerie, byla založena v roce 2017 po vzoru zahraničních veřejných artoték, známých zejména z německého a rakouského prostředí.

Moravská galerie nyní nadvázala spolupráci s Fakultou výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně a nabízí k zapůjčení vybraná studentská díla. Cílem spolupráce je nejen pomoct prezentaci začínajících mladých umělců, ale také přiblížit veřejnosti současné trendy v moderním umění. Studenstká díla jsou doprovázena medailonkem autora s životopisem a odkazy na webu artotéky.

Celý článek zde.

Zdroj: czechdesign.cz