Publikováno: 23. 3. 2023

New Museum Practice in Asia

Publikace přináší širokou škálu regionálních příkladů z oblasti inovativní praxe a nových iniciativ, které se zabývají tématy a výzvami pro muzea, galerie, komunitní projekty a památky po celé Asii.

@lundhumphries.com

New Museum Practice in Asia představuje první knihu, jež se zaměřuje výhradně na muzejní a památkovou praxi v Asii a poskytuje řadu tematických případových studií ilustrujících osvědčené postupy v celém regionu. Muzejní profesionálové z Indie, Číny, Tchaj-wanu, Japonska, Vietnamu, Singapuru, Jižní Koreje a Thajska zkoumají tvorbu politik, řízení a financování muzeí a zaměřují se na rozvoj publika a vzdělávání veřejnosti.

V Asii došlo v posledních několika letech takřka k explozi muzejních a kulturních aktivit, zejména v Číně, kde se rozvoj publika a veřejné vzdělávání v muzeích staly vládní prioritou. Zapojení veřejnosti je již dobře zavedeno například v Singapuru, Koreji, Tchaj-wanu a Japonsku, ale je zatím málo prozkoumáno a zdokumentováno v okrajovějších částech Asie. Kniha zkoumá tento stav a vývoj a snaží se nastínit, jaké muzejní postupy mohou odpovídat specifickým požadavkům různých asijských kultur a společností.

LANG, Caroline; REEVE, John: New Museum Practice in Asia, London: Lund Humphries, 2018. 287 s.

Publikace je k dispozici v knihovně Centra pro prezentaci kulturního dědictví.