Publikováno: 18. 1. 2022

Mindfulness: 25 Ways to Live in the Moment Through Art

Nový přírůstek v oborové knihovně se zaměřuje na téma duševní pohody a umění.

Mindfulness: 25 Ways to Live in the Moment Through Art

Publikace Mindfulness: 25 Ways to Live in the Moment Through Art nabízí pětadvacet lekcí, skrze něž se čtenáři prostřednictvím meditačních cvičení za využití výtvarného umění zaměří na svou duševní pohodu, emoční prožitky a celkovou mentální stabilitu. Počínaje základními jednoduchými technikami naučí první kapitoly čtenáře zklidnit se prostřednictvím dechu, uvědoměním si vlastního těla a přítomného okamžiku. Následují náročnější cvičení kultivující duševní klid a štěstí.

Autor publikace Christopher André je uznávaný francouzský psychiatr, který sám praktikuje meditaci už několik let. Vede meditační skupiny v nemocnici u sv. Anny v Paříži, v rámci kterých pomáhá pacientům od psychické bolesti k uvědomění si sama sebe a pěstování radosti ze života.

• Knihu je možné prezenčně studovat v Knihovně Národního muzea. V případě zájmu stačí napsat na adresu: vypujcniprotokol@nm.cz

ANDRÉ, Christopher: Mindfulness: 25 Ways to Live in the Moment Through Art. Rider: Great Britain 2014. 304 s., ISBN: 978-1846044632.