Publikováno: 18. 1. 2022

Das Museum der Zukunft

Knihovna Centra pro prezentaci kulturního dědictví má nový přírustek v podobě významné kolektivní monografie prezentující současnou německojazyčnou debatu o budoucím vývoji muzeí.

©https://www.transcript-verlag.de/

Za publikací Muzeum budoucnosti stojí vídeňský kruh kolem Joachima Baura a předkládá sbírku 43 textů od předních odbornic a odborníků na problematiku budoucího vývoje muzejnictví a současných výzev, s nimiž se potýkají nejen muzea a galerie, ale celá společnost. Kniha se odkazuje na výročí 50 let od vydání publikace od klasika německého muzejnictví, kunsthistorika Gerharda Botta, která rovněž nesla název Das Museum der Zukunft.

Obsah knihy naleznete on-line zde: Transcript-verlag.de.

Jinak je kniha je k dispozici v naší knihovně!

J. Baur u.a. (Hrsg.). Das Museum der Zukunft. 43 neue Beiträge zur Diskussion über die Zukunft des Museums. Bielefeld 2021: Transcript – Verlag für Kommunikation, Kultur und soziale Praxis. 313 S. ISBN978-3-8376-5270-3