Publikováno: 25. 1. 2022

Zklidnění, meditace a jóga v Národní galerii

Netradiční zážitek nabízí Národní galerie Praha v rámci výstavy Buddha zblízka.

@ngprague.cz

Valdštejnská jízdárna nabídne od ledna do března nevšední doprovodný program tematicky navázaný na výstavu Buddha zblízka. Ve spolupráci s Power Yoga Akademií Václava Krejčíka a s jógovým magazínem JÓGA Dnes připravila speciální workshopy naplněné jógou a meditací.

Buddhistická cesta se v praxi uskutečňuje přeměnou mysli či srdce, zejména však odstraňováním existenciální úzkosti, negativních stavů, prožitků a myšlenek a pěstováním stavů, prožitků a myšlenek pozitivních.“ (ngprague.cz)

Program:

• 27. 1. 2022, 19. 00 – Kateřina Hilerová
    Lekce určena pro laické zájemce o jógu. Představí základní teorii a techniky, které mohou praktikanti používat v běžném hektickém životě. Mottem je bdělá pozornost jako cesta k meditaci a uvolnění.
  • 10. 2. 2022, 19. 00 – Václav Krejčík
    Jóga nidra ⁠–⁠ bdělý spánek jako hluboká relaxace ⁠–⁠ uvolnění lidské bytosti na všech úrovních (hrubohmotná, jemněhmotná i příčinná ⁠–⁠ tělo, mysl, duše) na základě specializované jógové techniky ⁠–⁠ jógový spánek.
  • 24. 2. 2022, 19.00 –Zuzana Klingrová
    Tantra hatha jóga ⁠–⁠ lekce pro vnitřní klid a stabilitu, věnovaná praxi pránájámy, pozic, krijí a meditaci.
  • 10. 3. 2022, 19.00 – Jakub Šamberger
    Jóga proti stresu ⁠–⁠ jemné dechové a pohybové techniky uvolňující tělo, práce s dechem jako průvodcem k vědomému soustředění.

Výstavu Buddha zblízka je možné ve Valdštejné jízdárně navštívit do 24. dubna.

Zdroj: ngprague.cz