Publikováno: 30. 7. 2024

Ze staré pošty v Chotěboři vznikne muzeum

Město Chotěboř zahájilo rekonstrukci historické budovy bývalé pošty na náměstí, ta se po úpravách stane novým sídlem městského muzea.

Ze staré pošty v Chotěboři vznikne muzeum

Historie chotěbořského muzea sahá do dob, kdy sídlilo v místním zámku. Po stěhování do budovy u Fominovy ulice však muzeum ztratilo své výstavní prostory. Koupě bývalé pošty pro nové muzeum byla rozhodnutím radnice z roku 2019. Cílem projektu je zlepšení přístupnosti a zajištění ochrany muzejních sbírek. Rekonstruované prostory budou vybaveny mobiliářem a expozicemi tak, aby zde mohla probíhat činnost Městského muzea Chotěboř.

V budově kromě muzea vznikne také informační centrum a jednací sál, který bude využívat městské zastupitelstvo. Celkové náklady na projekt převýší 100 milionů korun, přičemž město získalo dotaci z evropského programu IROP. Tato iniciativa přinese Chotěboři nejen nové kulturní a vzdělávací příležitosti, ale také posílí turistický ruch v regionu.

Více informací o muzeu: zde

Zdroj: chotebor.cz; hitradiovysocina.cz