Publikováno: 21. 8. 2013

Zapojte se do mapování proměn českého a moravského muzejnictví - prezentujte Vaše muzeum v připravované publikaci

Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci shromažďuje informace o nových českých a moravských expozicích či inovativních výstavách. V rámci výzkumného projektu zaměřeného na mapování nových trendů v muzejní kultuře jsou shromaždovány informace také o dosud nerealizovaných, ale plánovaných expozicích a nových přístupech k prezentaci muzeálií. Termín odevzdání byl posunut na konec září 2013!!!

V připravované publikaci budou uveřejněny dvou až třístránkové případové studie o jednotlivých muzeích, obsahující podrobné informace o dané expozici a muzeologických či didaktických přístupech, které v ní byly uplatněny. Studie budou vytvořeny na základě podkladů získaných přímo od pracovníků muzeí.

Chcete-li se zapojit a prezentovat svoji instituci, dodejte prosím detailní informace o těchto sledovaných problémech:

1. Profil muzea (název, sídlo, charakter sbírek, zaměření a typ muzea)
  2. Jaká témata či oblasti jsou představeny ve Vaší nové expozici?
  3. Jak Vaše nová expozice vypadá? (detailně popište expozici a připojte 4-6 fotografií se jménem jejich autora)
  4. Odlišuje se od těch předchozích? V čem?
  5. Které z muzeologických, výstavních, pedagogických a jiných postupů autoři expozice uplatnili?
  6. Bylo při přípravě expozice zohledněno vzdělávací hledisko? (počítali tvůrci s tím, že expozice by měla sloužit jako prostor pro vzdělávání?)
  7. Pokud ano, jakým způsobem?
  8. Co považujete za silnou stránku Vaší nové expozice?
  9. Co považujete za slabou stránku Vaší nové expozice? (co se dosud nepodařilo vyřešit, co ještě není "dokonalé"?)
  10. POZOR, TATO ČÁST BUDE ANONYMIZOVÁNA: Jaké problémy provázejí Vaši snahu o lepší využití expozic pro vzdělávací účely?

Pokud máte zájem o prezentaci Vašeho muzea, dodejte své podklady v rozsahu 2-3 stran na níže uvedenou adresu.

Termín odevzdání byl posunut na konec září 2013.

Mgr. Petra Šobáňová, Ph.D.

petra.sobanova@post.cz

Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty

Univerzita Palackého v Olomouci

Telefon: +420 776 283 459, +420 734 173 331.

Doposud vydané publikace Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty, Univerzity Palackého v Olomouci