Publikováno: 23. 5. 2022

Workshop Tradiční zpracování a povrchové úpravy dřeva

Metodické centrum pro muzea v přírodě zve na dvoudenní vzdělávací kurz tradičního zpracování a povrchové úpravy dřeva pro začátečníky a mírně pokročilé.

Workshop Tradiční zpracování a povrchové úpravy dřeva

Dovolujeme si Vás pozvat na dvoudenní vzdělávací kurz tradiční zpracování a povrchové úpravy dřeva, který proběhne ve dvou termínech ve dnech 18.–19. 5 a 22.–23. 6. ve školící dílně Metodického centra pro muzea v přírodě ve Frenštátě pod Radhoštěm pod vedením restaurátora pana Luďka Dvořáka.

Maximální počet osob pro praktickou činnost u ponků je 8, navíc možná účast cca 12 osob na teoretické školení.

Kurz pro začátečníky a mírně pokročilé obsahuje:

• výuka opracování povrchu – ruční hoblování, příprava nářadí
  • výběr materiálu, jeho aplikace a kvalita pro památkové účely
  • výuka základních druhů povrchových úprav na historických stavebně-konstrukčních prvcích a mobiliářích (olejové barvy, olejové laky, nátěry hovězí krví – teorie)

Určeno pro:

• Začátečníky v oboru umělecký truhlář, restaurátor aj.
  • Firmy zabývající se obnovou památek
  • Odborníky z řad NPÚ a muzeí
  • Veřejnost se zájmem o památky a historické technologie

Cena:

• KOMERČNÍ SUBJEKTY – 1 den (výuka 8 hodin) – 1500,- Kč/den/osoba včetně materiálu (materiál na hoblování, ukázka přípravy a aplikace olejových barev a laků, příprava a amortizace nářadí atd.)
  • NEKOMERČNÍ SUBJEKTY (NPÚ, muzea, spolky aj.) zdarma

Kontakt: