Publikováno: 15. 11. 2012

Workshop komise managementu AMG

Komise muzejního managementu AMG si Vás dovoluje pozvat na workshop na téma Význam outsourcingu pro management muzeí, který se bude konat ve středu 21.11.2012 od 10 hod v Národním zemědělském muzeu.
Workshop komise managementu AMG

Komise pořádala v letech 2009 a 2010 v tuto dobu vždy tematický workshop pro menší muzea, v loňském roce se konalo plenární zasedání spojené s tématem Zkušenosti s dobrovolníky v muzeu.

Program workshopu:

10:00

Zahájení zasedání, informace o činnosti komise muzejního managementu AMG

10:30

Prohlídka výstavy

11:15

Prezentace: Ing. Zdeněk Novák: Národní zemědělské muzeum v době ozdravování veřejných rozpočtů - hledání nových zdrojů (NZM byl meziročně snížen provozní příspěvek zřizovatele o 1/3. Management muzea hledal v roce 2012 cesty, jak udržet a zvýšit atraktivitu muzea, aby se navýšily vlastní příjmy organizace. Řešení nalezl v úsporách provozních výdajů, partnerech, schopných uhradit tvorbu výstav a zvýšením vlastní kreativity. Jeho zkušenosti mohou být inspirací pro další muzea.)

12:00

Diskuse, návrhy témat pro další rok

cca 13:00

Zakončení zasedání