Publikováno: 1. 7. 2024

UNESCO Mondiacult 2022 – dotazník

Cílem online průzkumu UNESCO je zhodnotit pokrok v plnění priorit stanovených v dokumentu Mondiacult 2022.

UNESCO Mondiacult 2022 – dotazník

Průzkum si klade za cíl přispět reakcí na výzvu deklarace MONDIACULT 2022 – k zapojení hlasu organizované občanské společnosti do rozhovorů o kultuře s cílem zlepšit opatření v její prospěch.

Informace z tohoto průzkumu přispějí k posouzení stavu priorit a ustanovení deklarace přijaté na Světové konferenci UNESCO o kulturních politikách a udržitelném rozvoji, MONDIACULT 2022 (Mexico City, Mexiko, září 2022). Deklarace formuluje vizi budoucnosti kulturních politik ministrů kultury členských států UNESCO a závazek mezinárodního společenství čelit naléhavým a složitým současným výzvám v našich multikulturních společnostech. Za tímto účelem vytvořili prohlášení, které spojuje jejich společné priority a nastiňuje program zaměřený na budoucnost, který plně využívá transformačního vlivu kultury na udržitelný rozvoj.

Plné znění Mondiacult deklarace 2022

Data získaná z průzkumu poslouží k přípravě ministerského fóra MONDIACULT 2025 (Barcelona, ​​Španělsko, září 2025). Shromážděné údaje přispějí také ke Globální zprávě o kulturní politice, kterou bude UNESCO od roku 2025 zveřejňovat každé čtyři roky.

Dotazník UNESCO Mondiacult

Zdroj: culturenet.cz; mkcr.cz