Publikováno: 2. 1. 2024

Rezidenční program Dekoloniale Berlin

Dekoloniale Memory Culture in the City přijímá přihlášky na rezidenční program určený pro umělce/kyně, architekty/ky, designéry/ky, režiséry/ky, fotografy/ky, módní návrháře/ky a urbanisty/ky

Rezidenční program Dekoloniale Berlin

Na příkladu Berlína se pilotní projekt Dekoloniale Memory Culture in the City pokouší identifikovat (post)koloniální dopady přítomné v německé metropoli a jejích institucích, obyvatelích a veřejných prostorech.

V rámci rezidenčního programu mají účastníci/ce nalézt a proměnit historické koloniální vrstvy a dominantní narativy ve veřejném prostoru Berlína. V roce 2024 se Dekoloniale Memory Culture in the City zaměří na historické centrum Berlína a přilehlou severní stranu.

V rámci programu mají vzniknout umělecké intervence, které představí festival Dekoloniale ve dnech 14. až 17. listopadu 2024.

Více informací: zde

Zdroj: 12berlinbiennale.de; culturenet.cz