Publikováno: 20. 9. 2024

Revize Etického kodexu ICOM pokračuje

Stálý výbor pro etiku (ETHCOM) žádá o pomoc v dalších krocích procesu revize Etického kodexu ICOM. Odpovědi pomohou utvářet konečný návrh aktualizovaného Etického kodexu muzeí.

Revize Etického kodexu ICOM pokračuje

Po celosvětovém webináři o revizi Etického kodexu ICOM, který vysvětlil proces revize a představil první návrh revidovaného kodexu, žádá nyní ETHCOM o pomoc v dalších krocích procesu revize tím skrze zpětné vazby prostřednictvím níže uvedeného formuláře pro předběžnou recenzi.

První návrh revidovaného Etického kodexu ICOM: Etický kodex – pracovní překlad do ČJ

Za každý národní výbor ICOM má být zaslán jeden dokument. Z tohoto důvodu předsednictvo ČV ICOM žádá o příspěvky reagující na první návrh revidovaného kodexu formou vyplnění dotazníku: Dotazník – Etický kodex

Termín pro zaslání vyplněného dotazníku Českému výboru ICOM je 20. října 2024 na adresu secretary@icom-czechia.cz .

Zdroj: icom-czech.mini.icom.museum