Publikováno: 2. 8. 2024

První ročník ceny ceny Sustainable Development Practice in Museums

Mezinárodní rada muzeí ICOM vyhlašuje první ročník soutěže oceňující rozvoj udržitelnosti v muzejní praxi.

První ročník ceny ceny Sustainable Development Practice in Museums

ICOM Award je první mezinárodní cenou organizovanou Mezinárodní radou muzeí ICOM, která oceňuje postupy udržitelného rozvoje v muzejním sektoru. Cílem je povzbudit muzea, aby se podílela na dosahování cílů udržitelného rozvoje a poukázat na konkrétní kroky učiněny v tomto směru. Příspěvky jsou zvláště vítány z menších muzeí, malých projektů a těch, které posunuly hranice „standardní“ muzejní praxe.

Písemné návrhy budou posuzovány na základě dopadu realizovaného projektu Přihlášené projekty by měly demonstrovat jasné výsledky nebo dopad. ICOM hledá širokou škálu příspěvků z různých typů muzeí, které se zabývají nejrůznějšími výzvami udržitelného rozvoje.

Uzávěrka k předkládání návrhů: 30. 9. 2024

Více informací: zde