Publikováno: 8. 2. 2022

Polské Muzeum v Řešově hledá partnery pro projekt v oblasti digitálních technologií

Regionální muzeum v Řešově hledá partnery pro projekt, který chce posílit kompetence muzeí v oblasti digitálních technologií.

©muzeum.rzeszow.pl

Muezum v Řešově si klade za cíl zlepšit využívání digitálních, které se v případě muzeí dosud omezovalo nejčastěji na digitalizaci sbírkových předmětů. Projekt chce posílit kapacity kulturních institucí pro implementaci nových digitální technologií, využívajících např. virtuální (VR) a rozšířenou realitu (AR), pro umocnění zážitku z návštěvy muzea, a to i pro lidi se speciálními potřebami. Vedle toho by mělo být výsledkem rovněž vytvoření implementační příručky pro muzea pro implementace technologie AR/VR.

Výzva je do 1. března a kontaktní informace jsou: Maciej Matysiak (museums@gdsity.com) a Anna Molterová (amolter@muzeum.rzeszow.pl)

Contact person Maciej Matysiak - museums@gdsity.com Anna Molter – amolter@muzeum.rzeszow.pl

Více informací: view.officeapps.live.com

Zdroj: kreativnievropa.cz