Publikováno: 1. 7. 2024

Open call: Palaces of Pleasure / Historická místa v současné kultuře

Dvoudenní kulatý stůl má vytvořit platformu pro sdílení zkušeností, nápadů a osvědčených postupů v oblasti využívání historických míst pro současné kulturní a společenské aktivity.

Open call: Palaces of Pleasure / Historická místa v současné kultuře

Dvoudenní kulatý stůl, který se uskuteční 7.–8. listopadu 2024 v Praze, organizuje Galerie hlavního města Prahy – instituce, jejímž hlavním cílem je shromažďovat a vystavovat moderní a současné české umění. Během akce se účastníci zaměří na zkoumání možností, jak zajistit, aby v historických budovách nadále rozkvétal život, který při zachování jejich bohatého dědictví nadále udrží jejich relevanci pro současnost.

Vítány jsou všichni profesionálové, kteří pracují s historickými památkami a budovami, nebo jejich spolupracovníky, neboť cílem GHMP, spravující 7 budov, je přivést historické stavby k životu v kontextu moderní doby. GHMP věří, že historické budovy by neměly být pouze zachovávány jako statické památky minulosti, ale měly by sloužit jako dynamická místa, která zapojují a inspirují současné i budoucí generace.

Poptávány jsou 30minutové prezentace od profesionálů o jejich historických budovách a různých aktivitách, které v nich pořádají. Zvláště ceněné jsou zkušenosti spojené s úspěchy i neúspěchy. Sdílení těchto poznatků má za cíl podpořit komplexní porozumění tomu, jak efektivně spravovat a využívat historické objekty v současných kulturních a společenských kontextech.

Přihlášku s krátkým popisem vaší historické budovy nebo programů, festivalů a jiných kulturních akcí organizovaných v objektu je potřeba odeslat do 18. srpna 2024. Následně bude vybráno 10 příspěvků, které v rámci kulatého stolu zazní.

Konference se bude konat online v anglickém jazyce.

Více informacví: zde

Zdroj: ghmp.cz