Publikováno: 1. 10. 2024

Národní soutěž muzeí Gloria musaealis 2025 – výzva

Podávat přihlášky do 23. ročníku soutěže je možné od 1. ledna 2024 do 28. února 2025 (včetně).

Národní soutěž muzeí Gloria musaealis 2025 – výzva

Při podávání přihlášek do národní soutěže muzeí Gloria musealis 2025 je nutné dodržet povinné náležitosti (podrobně viz Soutěžní řád) a jejich zvláštní podmínky pro podání v jednotlivých kategoriích:

• přihlášky se podávají sekretariátu soutěže písemně, s razítkem a podpisem statutárního zástupce, na předepsaných formulářích (dle kategorie);
  • pro každý projekt je třeba vyplnit 2 formuláře: „Obecná přihláška do soutěže“ a zároveň formulář „Přihláška do soutěže“ (dle kategorie);
  • povinnou součástí přihlášky je její elektronická verze (tzn. oba formuláře ve formátu Word je třeba zaslat nebo předat sekretariátu soutěže);
  • přihlášku je možné podat osobně na sekretariátu soutěže nebo zaslat poštou na adresu Sekretariátu AMG;
  • všechny materiály je možné zaslat prostřednictvím e-mailové zprávy nebo přes internetové úložiště (elektronická verze přihlášek, foto- i videodokumentace atd.);
  • pro zrychlení zpracování přihlášky z hlediska prezentace projektu na webových stránkách soutěže je také možné vyplnit online přihlášky – Muzejní výstava roku; Muzejní publikace roku; Muzejní počin roku;
  • foto- a videodokumentaci projektu na webové stránky soutěže prostřednictvím online přihlášek sami nenahrávejte! Zašlete ji na sekretariát soutěže zvlášť. Pro potřeby webových stránek je nutné tyto dokumenty patřičně upravit, zejména zmenšit jejich datový objem! Naopak pro prezentaci projektu ve výroční zprávě soutěže je třeba zaslat fotografie v dostatečné tiskové kvalitě.

Organizátoři apelují, aby účastníci, jenž se rozhodli k přihlášení výstavy, publikace či jiné aktivity svého muzea, neodkládali podání přihlášky na poslední měsíce soutěžního ročníku. Porota plánuje své výjezdy za soutěžními projekty průběžně a uvítá proto, i s ohledem na zajištění svých cest, aby se zejména o výstavě či počinu dozvěděla včas! „Dejte nám vědět o svém záměru přihlásit se, přihlášku můžeme společně zpracovat později. Výsledné hodnocení projektů neovlivňuje termín podání přihlášky v rámci vyhlášeného soutěžního ročníku! V rámci přihlášení projektu doporučujeme přihlédnout k ročnímu období (např. návštěvu zpřístupněných dolů, naučných stezek a dalších akcí v přírodě je lépe směřovat na letní měsíce, nikoliv zimu). Pokud výstava nebo počin trvají až v ročním intervalu, je nejlépe je přihlásit již na jejich počátku!“

Podrobnosti k jednotlivým soutěžním kategoriím naleznet zde.

Zdroj: www.cz-museums.cz