Publikováno: 7. 10. 2024

Mapování kulturních a kreativních odvětví v Moravskoslezském kraji – dotazník

V Moravskoslezském kraji probíhá mapování kulturních a kreativních odvětví s cílem vytvořit krajský koncepční dokument, který má skrze konkrétní projekty a opatření přispět k rozvoji kulturní a kreativní scény.

Mapování kulturních a kreativních odvětví v Moravskoslezském kraji – dotazník

Mezi kulturní a kreativní odvětví patří architektura, reklama, knihy a tisk, výtvarné umění, scénické umění, hudba, design, film a video, videohry, rozhlas, televize, kulturní dědictví, umělecká řemesla a umělecké vzdělávání. Subjekty řadící se do KKO vytvářejí produkty s vysokou přidanou hodnotou a významnou měrou se podílí na struktuře zaměstnanosti. Pro kulturní a kreativní odvětví v Moravskoslezském kraji je typická vysoká míra územní koncentrace zejména v metropolitních oblastech, kdy město Ostrava je nejsilnějším jádrem těchto odvětví.

Projekt probíhá od června 2023 do června 2025 ve všech čtrnácti krajích České republiky včetně Moravskoslezského kraje za podpory dotačních prostředků z Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy.

Realizátorem je tým Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity. Projekt probíhá od června 2023 do června 2025 ve všech čtrnácti krajích České republiky včetně Moravskoslezského kraje za podpory dotačních prostředků z Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy.

Dotazník

Více informací o projektu: zde

Zdroj: culturenet.cz