Publikováno: 16. 1. 2024

CIMUSET Award

Mezinárodní výbor pro muzea a sbírky vědy a techniky ICOM přijímá přihlášky do letošního ročníku ceny pro nejlepší expozice a projekty vědy a techniky v muzeích a science centrech.

CIMUSET Award

Mezinárodní výbor pro muzea a sbírky vědy a techniky ICOM CIMUSET vyhlašuje třetí ročník své mezinárodní ceny udělované nejlepším expozicím a dalším projektům v oblasti vědy a techniky v muzeích a science centrech. Motivaci pro vznik  ceny bylo přesvědčení, že vědecká a technická muzea a science centra mohou přispět k vytvoření rovnoprávnějšího, udržitelnějšího a mírumilovnějšího světa, a je proto nezbytné jejich aktivity patřičně ocenit.

Na základě agendy OSN 2030 pro udržitelný rozvoj musí nominované projekty zdůraznit, jak projekt přispívá k rozvoji udržitelnější budoucnosti.

Na cenu CIMUSET mohou být nominovány expozice, výstavy, edukační programy nebo jiné projekty ze všech sfér muzejní činnosti ne starší než 2 roky, které byly nebo jsou realizovány v muzeích, která jsou členy CIMUSET.

Kritéria k zařazení projektu do výběru jsou dostupné zde.

Registrační formulář nominace je nutné odeslat na adresu cimusetaward@gmail.com do 30. dubna 2024 do 15:00 (SEČ).

Seznam nominací a vítězů z let 2023 a 2022

Více informací na webu CIMUSET.

Zdroj: cimuset.mini.icom.museum