Publikováno: 3. 7. 2024

ARCHE pro kulturní dědictví

Aliance pro výzkum kulturního dědictví v Evropě (Alliance for Research on Cultural Heritage in Europe) nabízí aktérům z oblasti kulturního dědictví možnost sdílet informace prostřednictvím své platformy ARCHE.

ARCHE pro kulturní dědictví

Aktéři z celé Evropy se mohou na platformě ARCHE zaregistrovat a vkládat příspěvky. Na odkazu Become a contributer! je možnost vložit svůj profil – instituce bude poté zveřejněna v sekci Heritage research community a zviditelněna na celoevropské úrovni.

Aliance ARCHE navrhuje výzkumné priority pro oblast kulturního dědictví a připravuje výzkumnou a inovační agendu pro budoucí období. Zároveň funguje jako přípravná platforma Evropského partnerství pro odolné kulturní dědictví (European Partnership for Resilient Cultural Heritage) plánovaného pro období 2025–2027.

Více informací: zde

Zdroj: horizontevropa.cz