Publikováno: 29. 6. 2012

Výzva na pilotní projekty „Kultura ve vnějších vztazích (Culture in external relations)“

Účelem této pilotní výzvy EAC/09/2012 „Kultura ve vnějších vztazích“ je podporovat aktivity, které budou reflektovat existující strategické dokumenty v oblasti vnějších vztazích a budou posilovat roli kultury ve vnějších vztazích Evropské unie. Mělo by dojít k vypracování doporučení pro strategie v této oblasti. Uzávěrka je 17. srpna 2012.

Posílení role kultury ve vnějších vztazích je jedním z cílů Evropského programu pro kulturu, který byl přijat v roce 2007. Od té doby se úsilí zaměřuje na posílení povědomí v této otázce, jíž se věnuje široká škála hráčů (evropské instituce, členské státy, občanská společnost). Zapojení aktéři reflektují stávající situaci a v této souvislosti pracují na komplexní a soudržné strategii.

V této souvislosti Evropský parlament odhlasoval rozpočet ve výši 500 000 eur na na přípravné aktivity v této oblasti, které bude Evropská komise realizovat prostřednictvím pilotní výzvy.

zde

.

(původne zveřejněno na www.culturenet.cz)