Publikováno: 29. 6. 2012

Výzva na pilotní projekty \"Ekonomika kulturní rozmanitosti (Economy of cultural diversity)\"

Evropská komise uveřejnila pilotní výzvu EAC/10/2012 k předkládání nabídek, která se zabývá testováním nových způsobů financování, produkce, šíření nebo získávání hodnoty z kulturního obsahu prostřednictvím informačních a komunikačních technologií (IKT).

Digitalizace přináší změnu v paradigmatu, které mají obrovský vliv na to, jak se kultura vytváří, organizuje, propaguje, jaký je k ní přístup, jejího financování. Dochází tak k proměně hodnotového řetězce, který převládal v analogové éře.

Tento posun nabízí nové možnosti, čímž se podstatně rozšíří dopad na publikum, vytvoří se nové vazby s veřejností, rozšíří se i možnosti ve vzdělávání za předpokladu, že kulturní subjekty vyvinou nové strategie založené na nových obchodních modelech, které využívají digitální technologie.

V této souvislosti Evropská unie zahajuje pilotní projekt, jehož cílem je podpořit deset až patnáct nápadů, které se budou týkat inovativního použití informačně komunikačních technologií.

Je žádoucí, aby navrhované akce byly v souladu s navrhovaným programem EU Kreativní Evropa.

Termín uzávěrky je 10. srpna 2012.

Více informací zde.

(původně zveřejněno na www.culturenet.cz)