Publikováno: 16. 3. 2016

Výzva Integrovaného regionálního operačního programu pro muzea

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo 21. výzvu Integrovaného regionálního operačního programu se zaměřením na muzea. Cílem je efektivní ochrana sbírkových fondů, jejich využívání a zpřístupnění. Žádosti lze předkládat od 29. února do 31. července.

Výzva se soustředí na muzea jako instituce, jež se významně podílejí na posilování všeobecného povědomí o kulturním a přírodním dědictví. Činnosti, které program může podpořit, jsou rozděleny do dvou kategorií na hlavní a vedlejší.

Mezi hlavní se řadí například tvorba nových expozic i depozitářů a rekonstrukce stávajících, zvýšení ochrany sbírkových předmětů, stavební obnova budov se zaměřením na vyšší bezpečnost návštěvníků a v neposlední řadě odstranění přístupových bariér. Podporované je využití moderních informačních technologií a audiovizuální techniky. Dále může být financována obnova zahrad a parků, pokud jsou součástí expozic, a další důležité akce související s péčí o sbírkové fondy.

Vedlejší podporovanou aktivitou je například budování zpevněných obslužných ploch v areálu muzea sloužících k manipulaci s exponáty či k přístupu požární ochrany, nákup pozemků a staveb nezbytných pro realizaci projektu, pořízení projektové dokumentace, archeologický průzkum a další akce.

Bližší informace o programu naleznete ZDE.

(Zdroj: http://www.propamatky.info/cs/zpravodajstvi/cela-cr/pamatky-a-finance/vyzva-integrovaneho-regionalniho-operacniho-programu-pro-muzea/3109/)