Publikováno: 22. 3. 2022

Zrekonstruovaný hospodářský dvůr v Rymicích a nová expozice

Hospodářský dvůr z 18. století v Rymicích na Kroměřížsku se dočkal obnovy. V objektech hospodářského dvora bude umístěna nová expozice Od kvásku ke klásku a nový etnografický a archeologický depozitář.

@muzeum-km.cz

Po dvou letech rekonstrukce bude 14. května 2022 otevřen hospodářský dvůr v Rymicích s novou expozicí přibližující život předků. Dvůr z 18. století se dochoval kompletní, nevhynul se ale následným neprofesionálním zásahům; ve 2. polovině 20. století navíc sloužil jako kravín. Středem rekonstruovaného dvora bude expozice věnovaná chlebu nazvaná Od kvásku ke klásku, která představí proces a význam pečení chleba pro naše předky.

Od konce ledna do 14. května je v Muzeu Kroměřížska otevřena přírodovědně-archeologická výstava Náhrdelník času aneb Příroda rukou člověka měněná, která přibližuje měnící se vztah člověka a přírody od doby kamenné až po raný středověk.

Více informací o plánovaných výstavách a doporovodných programech Muzea Kroměřížska na rok 2022 naleznete v tiskové zprávě.

Zdroj: muzeum-km.cz