Publikováno: 19. 2. 2024

Výstava pro všechny smysly v pražské Botanické zahradě

Tématem 23. ročníku senzoricky přístupné výstavy s haptickými exponáty nebo popisky v Braillově písmu jsou rostliny Asie.

Výstava pro všechny smysly v pražské Botanické zahradě

23. ročník výstavy pro všechny smysly zavede návštěvníky do pestrého asijského světa, který se pomalu po staletí otevíral a obohatil evropskou kulturu i běžný život.

Vystavené exponáty si návštěvníci budou moci osahat, k některým přivonět a jiné dokonce ochutnat. K dispozici bude po celou dobu proškolený průvodce, popisky v Braillově písmu a zvukový průvodce výstavou.

Výstava je vhodná pro všechny věkové kategorie od MŠ až po seniory. Komentované prohlídky pro kolektivy je možné domluvit po dobu konání výstavy během otevírací doby.

Doprovodný program k výstavě je složený z workshopů, které probíhají vždy od 14.00 do 17.00 hodin a jsou zdarma. Na workshopy není nutná rezervace míst předem, v případě velkého zájmu je však nutné malou chvíli vyčkat.

• 2. – 3. 3. Origami poslepu

Poskládejte si origami pod vedením Lukáše Tremla, který je nevidomý a vyzkoušejte si tuto zdánlivě jednoduchou skládačku, třeba i se zavřenýma očima. K      dispozici vám bude nejen Lukáš, ale také jeho spolupracovník, který vám se skládáním pomůže.

• 9. – 10. 3. Sashiko bez jehly a nitě

Vytvořte si originální papírovou záložku do knihy inspirovanou technikou sashiko. Elegantní japonskou výšivku si budete moci nakreslit zmizíkem na inkoustem potřený papír podle předloh tradičních vzorů.

• 16. – 17. 3. Tak trochu jiné psaní

Nahlédněte do tajů a krás jiných stylů psaní. Během workshopu vezmete do ruky japonský štětec a kaligrafické pero. Vyzkoušíte si psaní jednoduchých japonských znaků i krasopis z dob Josefa Kořenského.

Více o výstavě zde.

Zdroj: botanicka.cz