Publikováno: 30. 1. 2023

Výstava Bohové a hrdinové z pozdní doby bronzové na Jičínsku ve virtuálním světě

Úspěšná archeologická výstava Regionálního muzea a galerie v Jičíně je k dispozici i v interaktivní virtuální podobě.

Od 16. června do 23. října 2022 bylo možné v Regionálním muzeu a galerii v Jičíně navštívit archeologickou výstavu, která představí fenomén tzv. popelnicových polí během mladší a pozdní doby bronzové a starší doby železné. Součástí výstavy byla i prezentace žárového pohřebiště zdokumentovaného při nedávném archeologickém výzkumu v areálu jičínské nemocnice. Výstava, která zaznamenala velký zájem široké veřejnosti, je nyní k dispozici i ve virtuální realitě.

Virtuální výstava je členěná do tematických částí, které je možné prohlížet ve formě 360° prohlídky. Kromě přiblížení jednotlivých exponátů včetně jejich popisků je možné zobrazit audiovizuální prvky, textové panely v dobře čitelném formátu nebo obrázky ve vysokém rozlišení.  Ke stažení jsou k dispozici doprovodné materiály pro děti. Pohyb po výstavě je přehledný díky interaktivnímu plánku jednotlivých místností a jejich seznamu v bočním panelu.

Virtuální výstava se tedy úspěšně vyhýbá častým nedostatkům podobných projektů, kterými jsou zejména minimální interaktivita, nedostatečná čitelnost nebo absence doprovodných textů a popisků exponátů nebo nízké rozlišení vystavených předmětů a panelů.

Bohové a hrdinové z pozdní doby bronzové na Jičínsku

Více o výstavě zde.

Zdroj: muzeumhry.cz