Publikováno: 28. 2. 2022

Výstava: Architektura 58-89

Centrum architektury a městského plánování představí novou výstavu Architektura 58–89, a to u příležitosti vydání dosud nejrozsáhlejší publikace o architektuře let 1958–1989.

@praha.camp

Slavnostní zahájení výstavy Architektura 58–89, která je uspořádána k příležitosti vydání dosud nejrozsáhlejší publikace o předrevoluční architektuře z let 1958–1989. Dva svazky o bezmála čtrnácti stech stranách jsou pevným stavebním základem pro narovnání vztahů mezi širokou veřejností a stigmatizovanou architekturou předrevolučních desetiletí. Návštěvníci se tak vedle detailního prostudování čerstvé publikace a bohatého doprovodného programu mohou těšit na monumentální koláž složenou z unikátních dobových fotografií, zvukových záznamů, 3D modelů nebo dokumentárních záběrů.

Autory audiovizuální umělecké instalace jsou Vladimir 518, Ondřej Anděra a David Vrbík.

Vernisáž proběhne 1. března v 18:00

Během vernisáže bude představena autorská audiovizuální instalace pohlcující 25 metrů širokou stěnu ve výstavním sále CAMPu. Návštěvníci se tak vedle detailního prostudování čerstvé publikace a bohatého doprovodného programu mohou těšit na monumentální koláž složenou z unikátních dobových fotografií, zvukových záznamů, 3D modelů nebo dokumentárních záběrů.

Více: CAMP Facebook

Zdroj: praha.camp