Publikováno: 7. 9. 2022

Virtuální prohlídka Muzea Slovenského národního povstání

Muzeum Slovenského národního povstání v Banské Bystrici nabízí možnost navštívit svou moderní multimediální expozici i ve virtuální podobě.

Virtuální prohlídka Muzea Slovenského národního povstání

Muzeum Slovenského národního povstání v Banské Bystrici otevřelo svou multimediální expozici v srpnu 2019 u příležitosti 75. výročí této významné události moderních slovenských dějin.

V interaktivní sekci se mohou návštěvníci ocitnout přímo ve válečném zákopu a být součástí skutečného boje o přežití. V rámci výstavy je možné shlédnout vzácné archivní video záběry a poslechnout si autentické audio nahrávky se vzpomínkami přímých účastníků a výpovědi osobností, které se o Povstání zasloužily. Expozice fyzicky obsahuje jen tři exponáty – pušku vz. 24, štábní vůz Mercedes 170V, horský kanón vz .15, o kterých jsou všechny informace zpracovány do digitální podoby. Unikátem je také panoramatická projekce s 12-metrovou zaoblenou plochou, pro kterou byl na míru vytvořen a natočen emotivní příběh z dob povstání. Cílem výstavy je přiblížit návštěvníkům život a dobu SNP v jedinečném digitálním provedení. Více o expozici zde.

Expozici je možné navštívit i z pohodlí domova ve virtuální podobě. Kromě 360° prohlídky výstavních prostor jsou k dispozici i videa a další multimediální obsah, který má návštěvník možnost shlédnout ve fyzické expozici.

Zdroj: muzeumsnp.sk