Publikováno: 30. 3. 2022

V roce 2023 se otevře Lucasovo muzeum výpravného umění

Muzeum založené filmařem Georgem Lucasem a jeho manželkou bude obsahovat všechny formy vizuálního vyprávění, včetně malby, fotografie, sochy, ilustrace, komiksu, performance a videa.

Od roku 2018 probíhá stavba Lucasova muzea výpravného umění (Lucas Museum of Narrative Arts) v americkém Los Angeles, navrženého renomovaným architektem Ma Yansong. Budova muzea o rozloze kolem 30 000 metrů čtverečních bude po dokončení obsahovat téměř 10 000 metrů čtverečních výstavního prostoru, dva nejmodernější kinematografické sály a nemalé množství prostorů určených vzdělávání, participaci, interaktivitě i relaxaci. Na stavbě v podobě vesmírné lodi se podílí 70% místních stavitelů, na což je kladen zvýšený důraz. Muzeum vyroste na prostoru doposud využívaném jako parkoviště a bude obklopeno rozlehlou zahradou volně přístupnou veřejnosti.

Muzeum se bude zaměřovat hlavně na tři oblasti – výtvarné, filmové a digitální umění. George Lucas za svůj život nasbíral několik desítek tisíc obrazů, ilustrací a unikátních filmových rekvizit spojených s Hvězdnými válkami, ale nejen s nimi.

Velký prostor bude v muzeu věnován dětem, kteří se zde naučí, jak funguje filmová animace a jaké technologie nabízí současná kinematografie.

Ředitelkou Lucasova muzea je od roku 2020 Sandra Jackson-Dumont, která již sestavila heterogenní tvůrčí tým.

Zdroj: lucasmuseum.org; blooloop.com