Publikováno: 4. 1. 2021

V Praze vznikne památník holokaustu

Ministerstvo kultury přebírá správu nad Památníkem ticha v Praze - Bubnech.

@mkcr.cz

Památník ticha v Praze - Bubnech se stane příspěvkovou organizací Ministerstva kultury. Ten by měl postupně do konce roku 2021 převzít aktivity současné obecně prospěšné společnosti Památník Šoa Praha, která objekt nyní spravuje. Výpravní budova  nádraží Praha – Bubny, v následujících letech projde rekonstrukcí a bude sloužit jako památník holokaustu, který v současnosti v hlavním městě chybí.

Památník ticha se ve své expozici a aktivitách bude zaměřovat zejména na osudy židovských obyvatel Prahy během 2. světové války. Jeho hlavní činnost se bude soustřeďovat nejen na dokumentaci transportů z pražského nádraží v Bubnech do koncentračních a vyhlazovacích táborů a další osudy českých Židů, ale také na nevratné kulturní proměny Prahy.

Ve výpravní budově nádraží Praha – Bubny bude po rekostrukci k dispozici víceúčelový konferenční sál pro 120 návštěvníků, expoziční, vzdělávací a badatelské prostory, adaptace pietního místa,  zázemí pro návštěvníky a v okolí památníku vznikne park s dominujícím dílem Brána nenávratna od významného českého autora Aleše Veselého.

Zdroj: mkcr.cz