Publikováno: 24. 3. 2022

V obchodním domě Kotva se otevře Retro muzeum

V největším českém retro muzeu, zaměřeném na 70. a 80. léta, bude vystaveno přes 12 tisíc sbírkových předmětů.

V obchodním domě Kotva se otevře Retro muzeum

Po dvou úspěšných výstavách na retro rémata v Tančícím domě se v obchodním domě Kotva otevře Retro muzeum Praha. Ve čtvrtém patře bude od druhé poloviny května 2022 možné navštívit expozici plnou předmětů ze 70. a 80. let z tehdejšího Československa na rozloze 2 000 metrů čtverečních.

Za zřízením muzea stojí spolek Art Salon S, který již v minulosti pořádal tematické výstavy v Tančícím domě. Sbírka muzea v současnosti obsahuje více než 12 tisíc předmětů každodenního života nebo unikátních exemplářů, které muzeum získalo v aukcích nebo v národní sbírce v roce 2018. Expozice se otevře v prostorech brutalistního obchodního domu z dílny architektů manželů Machoninových, který byl otevřen v roce 1975. Podle Roberta Vůjeka, ředitele spolku Art Salon S, Retro muzeum tak návštěvníky přenese do doby otevření obchodního domu v autentických prostorech.

Celý článek zde.

Zdroj: designmag.cz