Publikováno: 28. 3. 2022

V muzeu v Roztokách byla otevřena výstava „Čarovný svět vějířů“

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy připravilo ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni monotematicky zaměřenou výstavu nazvanou „Čarovný svět vějířů“. Výstava je otevřena v době od 25. 3. 2022 do 3. 7. 2022.

@muzeum-roztoky.cz

Koncept výstavy se snaží návštěvníkům představit vějíř z několika úhlů pohledu. Nejen jako módní doplněk, ale rámcově připomene historický vývoj vějíře, jeho výrobu v Evropě během 18. století a základní rozdělení. Přehledná typologie objasní zájemcům druhy vějířů a terminologii spojenou s konstrukcí vějíře, jehož výrobu a zpracování dokreslují reprodukce mědirytin ze svazku Diderotovy Encyklopédie vydané v roce 1765.

Historické exponáty doplňují další nezbytné dámské doplňky tj. kabelky, taneční pořádky, toaletní potřeby, jehlice do klobouků nebo pudřenky. Módní styl přelomu století dokreslují ilustrace dobového francouzského módního listu Le Grand Chich a šaty z černého šifonu a strojové krajky.

Kontakt:

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, Zámek 1, 252 63 Roztoky

Webové stránky: www.muzeum-roztoky.cz

Otevřeno: středa – neděle 10 – 18 hod.

Zdroj: Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy