Publikováno: 2. 1. 2023

Přeměna bývalého vepřína v památník pokračuje

V Letech na Písecku skončilo bourání bývalého vepřína v místech, kde byl za druhé světové války koncentrační tábor pro Romy. Firma staticky zajišťuje dvě torza z bývalé haly vepřína, které budou součástí expozice.

@rommuz.cz

Návštěvnické centrum chce na místě zbouraného vepřína Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách otevřít v druhé polovině roku 2023 nebo začátkem roku 2024. Do soutěže na stavbu centra přišly tři nabídky, které muzeum v současné době vyhodnocuje. V polovině prosince muzeum vypsalo zakázku na stavbu stálé expozice. V jarních měsících se počítá s vývozem kejdy, nezávisle na tom bude areál připravený na stavbu 15. ledna 2023. Jeho první částí bude návštěvnické centrum, které se o areál stará. Zbytky dvou hal vepřína budou součástí expozice nového památníku.

Více informací o postupu v přeměně vepřína v památník: zde

Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz; rommuz.cz