Publikováno: 11. 7. 2022

Nově otevřené Palácové muzeum v Hongkongu

Přes 900 kulturních památek zapůjčených z pekingského Palácového muzea, z nichž některé jsou klasifikovány jako „národní poklady“, dorazilo do nového hongkongského muzea na výstavu v rámci oslav 25. výročí Čínsko-britského společného prohlášení o připojení Hongkongu k Číně.

@hkpm.org.hk

3. července 2022 bylo slavnostně otvřeno hongkongské Palácové muzeum prezentující doklady (nejen) čínské kultury a civilizace. Vystavené exponáty jsou zapůjčeny z Palácového muzea v Pekingu, v kooperaci s nímž vzniklo nové muzeum v Hongkongu.

Výstava pokrývá téměř 5000 let a památky zahrnují obrazy, kaligrafie, bronzové předměty, keramiku, zlaté a stříbrné nádobí, smaltové předměty, nefritové předměty, lakované předměty, sklo, pečetidla, tkaniny a výšivky, šperky, sochy, knihy a starověkou architekturu. Každý exponát z Palácového muzea má svou vlastní jedinečnou historickou, kulturní, uměleckou a vědeckou hodnotu a ukazuje dlouhou historii a význam čínské kultury.

Video s kurátorem Raphaelem Wai Kwan Wongem

Zdroj: news.cgtn.com