Publikováno: 17. 2. 2023

Nová světelná expozice – Lumia Gallery

V pražské Celetné ulici otevřela nová galerie zaměřená na hru se světlem. Návštěvníkům nabízí interaktivní projekce, simulace vodní hladiny nebo senzorické tunely.

@facebook.com/lumia.gallery

Lumia Gallery funguje přes tři měsíce a za jejím vznikem stojí Filip Kočík alias Feex. Fotograf, výtvarník a producent zvažoval její otevření téměř deset let. Společně s ním na projektu spolupracovali video artista Michal Škorpík, akademický sochař Jakub Chocholoušek a světelný inženýr a digitální umělec Ati Sphere. Ati Sphere se soustředí na tvorbu interaktivních instalací a video mapping produkcí. Posledních 10 let spolu z dalšími vizuálními umělci vytváří video mapping instalace které jsou k vidění po Evropě, kdy za pomocí světla projektorů je statická architektura proměněna ve živou hru světla a tvarů. Ze svojí skupinou Cirque Garuda vytváří představení jež kombinují interaktivní projekce s tancem a akrobacií ve formě Nového Cirkusu.

Výstava pracuje s nejmodernějšími technologiemi audiovizuálního obsahu, jako jsou 3D projekce, videomapping, LED mapping nebo interaktivní videoprojekce, které dokážou diváka vtáhnout do samotného díla a dát mu možnost ovlivňovat jeho podobu pouhou svou přítomností. Výstava je největší svého druhu ve střední Evropě.

Zdroj: lumia.gallery