Publikováno: 16. 3. 2022

Nová interaktivní výstava Vzhůru do oblak

Nová výstava s více jak dvaceti interaktivními exponáty v plzeňském Depo2015 bude otevřena od 18. března a potrvá do 31. srpna 2022.

@depo2015.cz

Netradiční výstava s důrazem na interaktivitu se tematicky věnuje lidské touze po létání. Členěna je do několika okruhů – snový a mytologický, letecká laboratoř, vzduchový tunel a testovací ranvej. Návštěvníci se dozví o zákonitostech létání z hlediska biologie, fyziky, inženýrství, ale i z pohledu historie, současnosti a budoucnosti letectví.

Výstava je určena především pro rodiny s dětmi nebo školní skupiny. „Budeme rádi, když se rodiče s dětmi pokusí vymýšlet společná řešení, třeba nejlepší tvary křídel sestavovaných raket a letadel, s nimiž si pak společně zasoutěží na velké letištní ploše,“ popisuje programový ředitel Depa2015. V lektorských programech pak žáci proberou témata technologického vývoje, jeho ekologických dopadů a etických otázek. O vínkendech se připravují tematické workshopy na výrobu letadel.

Výstava je otevřena ve všední dny od 14.00 do 18.00 a o víkendech, státních svátcích a školních prázdninách od 10.00 do 18.00.

Zdroj: depo2015.cz, aktualne.cz