Publikováno: 10. 3. 2022

Národní muzeum otevřelo svou expozici Dějiny

Dlouho očekáváná expozice českých dějin od raného středověku do první světové války v Historické budově Národního muzea byla otevřena veřejnosti.

@nm.cz

Expozice Dějiny zachycuje v celkem sedmi sálech minulost českých zemí od 8. století až do první světové války a svým rozsahem i množstvím sbírkových předmětů se jedná o u nás zcela unikátní muzejní projekt ilustrující tak dlouhý časový úsek. Expozice nabízí možnost nahlédnout do dlouhých českých dějin a chce, aby měli návštěvníci a návštěvnice možnost pochopit nejen události jako takové, ale i souvislosti mezi nimi, a utvořit si tím celistvý obrázek české minulosti. Výběr exponátů je pestrý, od nejmenších předmětů středověkých šperků nebo drobných artefaktů dokumentujících každodenní život lidí až po největší předmět v podobě arcibiskupského kočáru z 18. století.

Hned v šesti sálech expozice se nachází velkoformátová videa, která svým zpracováním mají vtáhnout do atmosféry zobrazovaných událostí. Prožít tak lze například průběh staroměstské exekuce roku 1621 nebo bitvu u Kolína roku 1757.

Více informací: Dějiny - Národní muzeum

Zdroj: nm.cz