Publikováno: 12. 4. 2022

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi slaví 50 let od svého založení!

Muzeum loutkařství bylo v Chrudimi založeno již v roce 1972. Při příležitosti kulatého přichystalo muzeum bohatý kulturní program. Celoroční oslavy vyvcholí v sobotu 2. července. 

© puppets.cz

Muzeum plánuje po celý rok velkolepé akce a nabízí bohatý kulturní program. Představena bude např. nová výstava nazvaná „Všechno nejlepší! 50 let Muzea loutkářských kultur v Chrudimi“, která má návštěvnicím a návštěvníkům představit ty nejvýznamnější exponáty ze svých sbírek. Slavnostní křest čeká rovněž publikaci s názvem „50 let MLK“ s novými fotografiemi loutek ze sbírky a množstvím dosud nezveřejněných poznatků o vzniku a historii muzea. Součástí oslav bude také jednotný vizuální styl. 

Oslavy byly slavnostně již zahájeny na Světový den loutkového divadla (21. března), kdy byla otevřena rovněž nová výstava nazvaná „Cesta za světlem“ s podtitulem "Luminiscenční loutky divadla Blackwits". Vedle toho byla při této příležitosti zahájena také soutěž, která potrvá až do 4. 9. 2022.

Soutěž probíhá rovněž při příležitosti oslav jubilea, kdy ve výlohách ve městě byly vystaveny loutky a vylepeny samolepky se soutěžními čísly. Loutky ve výlohách budou postupně přibývat celkem ve třech "vlnách" se samolepkami ve třech barvách. Soutěžící mají hledat podle mapy všechna čísla stejné barvy, sečíst je a výsledek zapsat do herní karty. V případě druhé a třetí vlny je třeba obejít a zodpovědět i otázky z předchozích kol soutěže.  Herní karty jsou k dispozici v recepci muzea, kde se také vyplněné odevzdávají. 

Více informací: 50 let MLK 

Zdroj: puppets.cz