Publikováno: 21. 8. 2023

Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích

Pětidílný seriál Českého rozhlasu představuje činnost Muzea české loutky a cirkusu, které sídlí v Prachaticích od roku 2006 a je jednou z poboček Národního muzea v Praze.

@nm.cz

Muzeum sídlí v historickém centru městské památkové rezervace Prachatice, přímo na Velkém náměstí ve starobylém měšťanském domě. Společná prezentace historie loutek a cirkusového umění je v muzejním světě ojedinělá. Stálá expozice zve návštěvníky do světa amatérského i profesionálního loutkářství i lesku manéží.

Kurátorka sbírky loutek a rukopisů Divadelního oddělení Národního muzea Lenka Šaldová pohovoří v pořadu o počátcích tradice českého loutkářství, různých typech loutek či kulis a vysvětlí souvislost mezi loutkovým divadlem a kouzelnictvím.

Pořad si lze poslechnout zde.

Zdroj: vltava.rozhlas.cz