Publikováno: 21. 12. 2023

Living Spaces – 30 architektonických proměn

Program Living Spaces zveřejnil nový katalog 30 příkladů z evropských měst a regionů představujících kvalitní a udržitelná řešení proměn zastavěných ploch.

Living Spaces – 30 architektonických proměn

Peer-learningový program Living Spaces, který je určený místním a regionálním orgánům, aby se naučily plánovat a implementovat vysoce kvalitní architektonické projekty.

Výběr se dotýká sociálního bydlení, transformace kreativní čvrti, dětských hřišť, památkové péče nebo rehabilitace veřejného prostoru. Mezi vybrané příklady ze 17 evropských zemí se dostal například dnes již slavný projekt sociálního bydlení v Bordeaux pro 530 domácností nebo hrad Helfštýn z České republiky.

Living Spaces za podpory Eurocities a Evropské rady architektury financuje program Kreativní Evropa.

Více informací: zde

Zdroj: culturenet.cz