Publikováno: 24. 2. 2022

Když se metro stane galerií

V rekonstruovaných vitrínách vestibulu metra ve stanici Anděl - Na Knížecí byla instalována výstava architektury a uměleckých prvků pražského metra.

Když se metro stane galerií

Galerie hlavního města Prahy ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy v rámci programu Umění pro město představila výstavu Minulá budoucnost. Výstava, instalována v rekonstruovaných vitrínách vestibulu metra ve stanici Anděl - Na Knížecí, se komplexně věnuje metru, jeho uměleckým prvkům, ale zejména inspiraci, kterou z něj můžeme načerpat v současnosti. Mezi vystavenými předměty jsou třeba ukázky použitých materiálů ze stanic metra, které byly nahrazeny během rekonstrukcí, historické fotografie, autentické plány nebo části uměleckých díl, se kterými se cestující mohli setkávat na své každodenní jízdě podzemím hlavního města. Exponáty propojuje grafická asociativní linka, k dispozici jsou samozřejmě i popisky vystavených objektů, které divákům pomohou s orientací v čase i prostoru.

Výstava bude ke shlédnutí do konce roku 2022.

Více informací na stránkách GHMP nebo v článku Českého rozhlasu.

Zdroj: rozhlas.cz; ghmp.cz