Publikováno: 7. 5. 2020

Jaká budou muzea po znovuotevření?

Budou se znovuotevřená muzea a galerie lišit oproti době před epidemií?

@museumnext.com

V České republice, stejně jako v mnoha dalších zemích, se kulturní instituce uzavřeny v rámci opatření proti šíření viru opět otevírají návštěvníkům. Portál MuseumNext přináší přehled možných změn, které nastanou v muzeích a galeriích v důsledku téměř dvouměsíční odmlky.

Mezi nimi je třeba zvýšení počtu interaktivních prvků nevyžadujících přímý dotek, snížení podílu domácích i zahraničních zápůjček ve výstavách nebo minimalizace interakcí mezi návštěvníky a pracovníky v první linii. Na druhou stranu se očekává také zcela nová skupina návštěvníků, které do muzea přilákaly digitální aktivity, stejně jako zvýšení počtu návštěvníků z řad místních, na které mohou muzea cíleně zaměřit své programy a akce.

Celý článek zde.

Zdroj: museumnext.com/article/how-might-museums-look-different-when-they-reopen-after-coronavirus/