Publikováno: 22. 6. 2020

Interaktivita v českých kulturních institucích

I v českých institucích je možné najít inspirativní příklady interaktivních prvků nebo práce s návštěvníkem.

@czechdesign.cz

Interaktivní prvky, participativní přístup nebo efektivní využití digitálních technologií již dávno nejsou jen doménou známých světových muzeí a galerií. Portál CzechDesign přináší inspirativní příklady práce s návštěvníkem a aplikace nových přístupů v českých kulturních institucích.

Mezi nimi najdeme třeba humpoleckou zónu pro umění 8SMIČKA, kde sbírkovou expozicí provádí kurátor a koncipuje jí jako dialog s návštěvníkem, nebo mobilní aplikaci s rozšířenou realitou, díky které může návštěvník spatřit barokní areál v Kuksu v jeho původní podobě. Svým netradičním využitím prostoru a digitálních technologií zaujala i multimediální expozice Momenty dějin ve spojovací chodbě mezi Historickou a Novou budovou Národního muzea.

Více v článku zde.

Zdroj: czechdesign.cz/temata-a-rubriky/interaktivita-na-prvnim-miste-predstavujeme-kulturni-organizace-v-cesku-ktere-mysli-na-sve-navstevniky