Publikováno: 19. 7. 2023

Festival Film a architektura

V rámci letošního mezinárodního festivalu Film a architektura bude po celém Česku a na Slovensku k vidění 30 krátkých a celovečerních snímků zaměřených na architekturu a urbanismus měst, doplněných o přednášky a debaty s tvůrci.

@filmarchitektura.cz

Festival Film a architektura má za cíl rozvinout diskuze o architektuře a urbanismu prostřednictvím projekcí autorských dokumentů, inovativních, experimentálních i hraných filmů. Přispívá k debatám mezi architekty, politiky a veřejností o podobě, potřebách a proměnách měst, nezbytných pro další rozvoj naší společnosti a díky vstřícnosti filmového média oslovuje nejširší publikum.

Každý ročník tvoří program několik tematických sekcí, které podléhají kurátorskému výběru a rozšiřují povědomí o současné kvalitní architektuře, významných architektech a jejich tvorbě, stejně tak i o problematice vizí měst, sociálních a enviromentálních tématech. Cílem festivalu je zachytit vývoj a potenciál architektury, ale také její přesah do jiných oborů, jako je výtvarné umění, literatura, film nebo divadlo.

Letošní dvanáctý ročník se uskuteční tradičně na přelomu září a října – 29. 9.–4. 10. Hlavní sekce s názvem Konstrukce nabídne divákům fascinující stavby i podobu měst, domů a způsobů bydlení, které jsou formované společenskými a ideologickými konstrukty.

Více informací o letošním ročníku festivalu: zde

Zdroj: filmarchitektura.cz