Publikováno: 7. 5. 2020

Doporučení Ministerstva kultury pro muzea a galerie

Ministerstvo kultury zveřejnilo doporučení pro muzea a galerie po 11. květnu.

@mkcr.cz

Usnesením vlády České republiky ze dne 23. dubna 2020, o uvolňování některých podnikatelských a dalších činností je od pondělí 11. května 2020 možné, ale nikoliv povinné obnovit provoz muzeí a galerií.

Doporučená opatření k zamezení šíření onemocnění COVID-19 po otevření muzeí a galerií vznikla ve spolupráci s metodickými centry Ministerstva kultury, Českým výborem ICOM, Asociací muzeí a galerií České republiky, z. s., Radou galerií ČR a Českým svazem muzeí v přírodě.

Jedná se o souhrn doporučení, který doplňuje obecné pokyny stanovené vládou ČR a Ministerstvem zdravotnictví. Tato doporučení jsou aktuální k 6. květnu 2020 a budou průběžně doplňována s ohledem na další aktuálně vydaná nařízení.

Doporučení jsou k dispozici zde.

Zdroj: cz-museums.cz/news/amg/titulni/54822-moznost-znovuotevreni-muzei-a-galerii