Publikováno: 13. 5. 2020

Doporučení ICOM pro znovuotevřená muzea

ICOM zveřejnil řadu doporučení pro muzea, která se opět otevírají návštěvníkům.

@icom.museum

Řada evropských i světových muzeí se po měsících uzavření opět otevírá návštěvníkům. Obnovení návštěvnického provozu ale probíhá za přísných podmínek v rámci prevence proti dalšímu šíření virové nemoci. Tato opatření zpravidla určují instituce nebo jejich zřizovatelé v souladu s nařízeními vlád v dané zemi.

Mezinárodní rada ICOM vytvořila souhrn doporučení týkajících se všech aspektů znovuotevření a provozu muzeí v aktuální situaci. Od základních hygienických doporučení, po zabezpečení sbírkových předmětů, prevenci nakažení u pracovníků v první linii, až po zajištění standardů v kancelářských prostorech muzea, ICOM zdůrazňuje především nevyhnutelnost pečlivého dodržování ochrany návštěvníků, zaměstnanců a sbírkových předmětů. Institucím, které v současnosti nemohou z jakéhokoliv důvodu tyto požadavky splnit, doporučuje neotevírat.

Celý článek zde.

Zdroj: icom.museum/en/news/museums-and-end-of-lockdown-ensuring-the-safety-of-the-public-and-staff