Publikováno: 1. 6. 2021

Doba po/koronavirová v Egon Schiele Art Centrum

Umělecká reflexe Českého Krumlova bez zahraničních turistů.

@ceskatelevize.cz

Od 5. 5. budou k vidění v českorumlovské galerii umění nové výstavy reagující jednak na vylidněné uličky Krumlova, jednak na kontrast života před koronavirovou pandemií a během ní. Jednotlivé projekty představí perspektivy umělců, kteří zažili obě tyto situace, „kdy se krása, elegance a tajemství architektonických skvostů znovu objevily, ale jednotlivým bloudícím návštěvníkům (včetně několika námi k pobytu průběžně zvaným umělcům) téměř přinášely úzkost.“

Motivem vystavovaných děl je člověk a jeho touha po tom, co nemá. Výstavy v obecném smyslu reflektují místo umění v lidské společnosti ve vypjatých situacích.

Umělci a jejich výstavy:

• Michael Rittstein, výstava „Nuže...“ – průřez umělcovou tvorbou od 70. let po současnost, s důrazem kladeným na dosud nevystavovaná díla
  • Kateřina Šedá, přenesený obývák autorčiny babičky vytapetovaný deníkovými záznamy její dcery
  • Jakub Sýkora, cyklus obrazů malovaných v Českém Krumlově během tří měsíců roku 2020

Zdroj: esac.cz