Publikováno: 10. 10. 2023

Cyklus přednášek: Narativní autenticita

Centrum památek moderní architektury Muzea města Prahy připravilo nový cyklus přednášek na téma autenticity v souvislosti s obnovou historických staveb.

Cyklus přednášek: Narativní autenticita

Při stavební činnosti spojené s obnovou památek dochází často nejen k nerespektování zákonných předpisů chránících památky, ale mnohdy také k nepochopení jejich památkové podstaty a používání nesprávných technologických postupů nebo nevhodných materiálů. Přednáškový cyklus se na konkrétních příkladech obnovy významných památek pokusí vymezit ověřené přístupy k restaurování a obnově takových staveb. Zaměří se obecněji i na definování jejich nehmotné památkové podstaty – „paměti domů“.

Termíny a témata přednášek:

• 20. 9. 2023, 17.00 hod, Dům a autenticita. Přidaná hodnota nebo nepříjemná zátěž?
  • 18. 10. 2023, 17.00 hod. Narativní autenticita. Existující příběhy v existujících strukturách
  • 8. 11. 2023, 17.00 hod. Autenticita jako princip hodnověrnosti, pravosti a původnosti
  • 13. 12. 2023, 17.00 hod. Památky a přístup k autenticitě – viz. korektura v samostatném souboru

Cena celého cyklu: 200 Kč