Publikováno: 10. 6. 2020

Call for Papers – Museum International: Museum Collection Storage

Číslo periodika Museum International zaměřené na depozitáře a uchovávání sbírek přijímá příspěvky.

Problematika depozitářů a uchovávání sbírek nezřídka stojí v pozadí zájmu veřejnosti nebo zřizovatelů institucí, ačkoliv právě v depozitářích nebo restaurátorských dílnách a ateliérech se odehrává značná část provozu muzea. Odborný časopis Museum International, vydáván Mezinárodní radou muzeí ICOM,  proto připravuje speciální vydání věnované tomuto tématu. Příspěvky se mohou věnovat technickým aspektům depozitářů, managementu krizových situací, jako jsou nehody nebo přírodní katastrofy, ekonomické nebo ekologické stránce uchovávání sbírek, nebo třeba dějinám depozitářů a správy muzejních sbírek.

Abstrakty příspěvků (250-300 slov) v anglickém, francouzském nebo španělském jazyce jsou přijímány do 15. srpna 2020 na adrese publications@icom.museum.

Více informací zde.