Publikováno: 22. 2. 2023

Bojují i za nás

Výstava fotografií v Chebu přibližuje současný život na Ukrajině.

Bojují i za nás

V chebské Galerii 4 probíhá výstava snímků patnácti profesionálních fotografů z Ukrajiny zobrazující nejen útrapy lidí, ale i zvěrstva ustupujících ruských agresorů. Podle jednoho z  kurátorů výstavy byl kladen důraz na to, aby byla vidět necenzurovaná hrůza probíhající války.

Snímky jsou rozděleny tematicky do šesti sekcí, patří k nim například sekce boj, kde jsou fotografie přímo z akcí nebo ze cvičení domobrany. Další sekce je věnovaná uprchlíkům a jedna i naději. V ní jsou třeba snímky z osvobozeného Chersonu.

Výstavu kurátoři připravili jako výraz solidarity. Chebská Galerie 4 je první, kdo přijal nabídku představit výstavu patnácti profesionálních ukrajinských fotografů. V létě chtějí organizátoři snímky ukázat i na výstavě v americkém Houstonu. V Galerii 4 je k vidění do 16. dubna.

Zdroj: galerie4.c; vary.rozhlas.cz