Publikováno: 22. 7. 2022

8. ročník mezinárodního sochařského festivalu

Parky, náměstí, ulice a další veřejná prostranství i zákoutí oživuje sochařský festival ve veřejném prostoru Sculpture Line.

facebook.com/sculptureline.cz

Sochařský festival SCULPTURE LINE představuje sochy a výtvarné objekty předních domácích i mezinárodních tvůrců „pod širým nebem“. Hlavním cílem festivalu je „propojovat sochy a instalace s veřejným prostorem, dát známým místům novou tvář, vyprávět příběh či vnést nové emoce, rozšiřovat kulturní a umělecký potenciál daných lokalit.“ Představuje nejrozsáhlejší akci v České republice, která podporuje symbiózu sochařství a veřejného prostoru. Sculpture Line je dlouhodobý umělecký projekt, jenž instalací soch do veřejného prostoru rozšiřuje kulturní a umělecký potenciál dané lokality. Jeho základní ideou je přiblížit současné umění všem bez rozdílu a napomoci veřejnosti socializovat veřejný prostor.

První ročník proběhl v Praze v roce 2015 a iniciovali jej sami umělci, jenž cítili přirozenou potřebu svá díla vyjmout z interiéru galerie a nabídnout je širokému publiku. Při třetím ročníku se poprvé Sculpture Line konal i v Plzni. V následujících letech 2018 a 2019 již zasáhl celou Českou republiku a pronikl i za hranice do dalších zemí Evropské unie. V roce 2020 festival probíhal v 15 zemích světa. V roce 2021 festival kromě České republiky významně prohloubil spolupráci s německým festivalem NordArt a s italským Giudecca Art District v Benátkách.

Přehled instalací

Zdroj: sculptureline.cz